Dżinsowa kurtka wraca

dżinsowa kurtkaDżins jest nieustannie w modzie od kiedy tylko pojawił się w sklepach – zarówno kobiety, jak i mężczyźni chętnie noszą dżinsowe spodnie, a z każdym sezonem zmienia się najwyżej ich fason i kolor. To nie dotyczy jednak dżinsowej kurtki – moda na nią pojawia się i znika jak w kalejdoskopie. W tym sezonie dżinsowe kurtki zdecydowanie wracają do łask!
      Moda na dżinsowe kurtki kojarzona jest przede wszystkim z latami 90-tymi. W tamtym okresie nosili ją początkowo gwiazdy rocka i członkowie młodzieżowych subkultur, ale z biegiem czasu w dżins zaczęli ubierać się wszyscy – starszy, młodzi, prowadzący aktywny tryb życia, pracujący w biurach, urzędach i wykonujący zawody artystyczne. Wreszcie dżinsowe kurtki, ozdobione haftami, cekinami, koralikami nosiły także dzieci.
      Przez lata zmieniał się fason kurtek – początkowo były to kurtki proste, jednakowe dla kobiet i mężczyzn, z biegiem czasu kobieca kurtka zaczęła nabierać kobiecych kształtów – dopasowana w talii, przypominała niekiedy żakiet i nadawała się nawet jako dodatek do eleganckich strojów.
      Dziś projektanci mody znowu wracają do tradycyjnego kroju – Christophe Decarnin, Gucci i Givenchy prezentują w swoich kolekcjach najnowsze modele, nawiązujące do tradycyjnych, rockowych kurtek z minionej dekady. Również w polskich sklepach, takich marek jak Lee czy Wrangler możemy nabyć dżinsową kurtkę, idealną na chłodniejsze, letnie wieczory. W poszukiwaniu dżinsowej kurteczki możemy także poszperać w second handach, czy… własnych szafach! Nie bójmy się założyć starej kurtki sprzed lat – im bardziej znoszona, tym bardziej trendy!
      A do czego nosić taka kurteczkę? Do wszystkiego – możemy założyć ją do szortów w każdym kolorze, do letniej, zwiewnej sukienki w kwiaty, do krótkiej spódniczki czy lnianych spodni. Unikajmy jednak połączenia jej z dżinsowymi spodniami – taka kombinacja uważana jest za szczyt bezguścia i złego smaku.