Modne trampki

Trampki nie tylko dla licealistów

Kto z nas nie nosił w szkole trampek? Nawet pokolenie dzisiejszych czterdziesto- i pięćdziesięciolatków pamięta swoje trampki, które zakładało na ćwiczenia z wychowania fizycznego w szkole. Przez lata właśnie z w-f-em i ze sportem kojarzony był ten rodzaj obuwia, ale w ostatnim czasie trampki „wychodzą na salony”!

Dziś w trampkach chodzą nie tylko licealiści, ale wszyscy – od dzieci po starszych panów, którzy sportowe buty, wiązane za kostką noszą podczas spacerów po parku. Oczywiście są to zupełnie inne modele. Młodzi ludzie wybierają na ogół fantazyjne, kolorowe, wzorzyste trampki, a producenci tego typu butów prześcigają się w pomysłach na nowe wzory. Możemy więc kupić trampki, które kończą się za kostką, albo takie, które sięgają do kolan. Możemy wybrać jednolity kolor (nie tylko, jak to bywało dawniej, czarny, ale także czerwony, szary, niebieski, zielony itd.), a możemy zdecydować się na coś bardziej ekstrawaganckiego i kupić trampki z kolorowymi wzorami. Popularne są motywy kwiatowe, wzory graficzne oraz trampki inspirowane tatuażami i graffiti.
Starsi klienci stawiają na tradycję, choć i wśród czarnych trampek możemy wybrać takie, które cechuje pewna doza ekstrawagancji – na przykład mają wywijaną górę, która przypomina kołnierzyk.
Dla tych, którzy lubią eksperymenty i nie boją się odważnych rozwiązań, producenci sportowych butów przygotowali kilka nietypowych modeli, zwłaszcza dla kobiet. Panie mogą zdecydować się bowiem na trampki na koturnie, ozdobione kokardką, w których dobrze wygląda się zarówno w spodniach, jak i w spódnicy, a także trampki na obcasie! Prawdziwą awangardą są natomiast trampkospodnie, które łączą w sobie dolą część garderoby z butami i zachwycają miłośników awangardy w modzie nieprawdopodobnie długimi wiązaniami, ciągnącymi się od stóp do bioder.
A do czego nosi się trampki? Dziś właściwie do wszystkiego. Możemy założyć je do spodni, szortów, spódnic, a nawet do garnituru, o czym przekonują nas celebry ci, którzy – tak jak Kuba Wojewódzki – łączą sportowy styl z elegancją.