moda w paski

W marynarskim stylu – wraca moda na paski!

Styl marynarski to nie tylko bluzki – to także żakiety, sukienki, torebki, chustki i szale, kostiumy kąpielowe, a nawet… buty – wszystko oczywiście w nieśmiertelne paseczki, które w tym sezonie są tak popularne, że pojawiają się nawet na bankietach i wieczornych przyjęciach.

Ubrania w poziome paski, przypominające nieco strój marynarza, nosiliśmy ostatnio w połowie lat 90-tych. Przez ostatnią dekadę paseczki były zdecydowanie passe¸ by tego lata powrócić znowu do łask w każdej formie!
Charakterystyczne kolory dla stylu marynarskiego to biel, czerń, czerwień i granat, przy czym na ogół kolorem bazowym dla ubrań w paseczki jest biel (nie zdarzają się połączenia czerwieni z granatem bądź czernią, zawsze z bielą).
W sklepach zdecydowanie królują bluzki w stylu marynarskim (najczęściej w czarne lub granatowe cienkie paseczki). Krój bluzek jest różny – od tradycyjnych koszul, przez polówki, po t-shirty i topy. Niektóre mają ozdobne karczki, inne kokardki, a jeszcze inne – ozdobione bywają kwiatami, doczepianymi na piersi. Nowością w tym sezonie są lekko bufiaste rękawki do łokcia, które zwykłemu t-shirtowi nadają romantycznego, kobiecego wyglądu. Różnorodność fasonów sprawia, że „po marynarsku” możemy ubrać się zarówno do pracy, jak i na randkę, czy niedzielny piknik z przyjaciółmi.
Ale styl marynarski to nie tylko bluzki – to także sukienki, żakiety, torebki, chustki i szale, kostiumy kąpielowe, a nawet… buty – wszystko oczywiście w nieśmiertelne paseczki, które w tym sezonie są tak popularne, że pojawiają się nawet na bankietach i wieczornych przyjęciach.
A z czym nosić bluzki czy sukienki w marynarskim stylu? Przede wszystkim – z bielą. Białe spodnie, minispódniczka, czy biały żakiet stanowią idealne uzupełnienie dla bluzeczki w paski. Ale jeśli źle czujemy się w białych ubraniach, paski wyglądają równie dobrze z granatem, czernią, czerwienią.
Zanim zdecydujemy się zrobić rewolucję w naszej szafie i zamienić ją w szafę marynarza, pamiętajmy jednak o jednej bardzo ważnej rzeczy – marynarskie paski nie są dla każdego. Ci, którzy mają problemy z nadwagą, powinni unikać ubrań z poziomymi wzorami, bo bluzki czy sukienki z takim wzorem pogrubiają optycznie sylwetkę.