Sukienki wieczorowe – trendy sezonu 2022

Wyjścia wieczorowe rządzą się swoimi prawami i panie nie powinny zakładać wtedy sukienek koktajlowych lub codziennych. Trzeba postawić tutaj na suknie nieco inne, trochę bardziej odważne, a jednocześnie niezwykle stylowe.

Sukienki wieczorowe – co kryje się w takiej kategorii?

Ze względu na mnogość okazji, na które się je zakłada, takie suknie są naprawdę zróżnicowane. Mogą być one więc długie – idealne do teatru albo na bal, lub też krótkie – na kolację czy firmowy bankiet. Wieczorowe sukienki to także opcje, które wybiera się na przykład na wesela, bale karnawałowe czy studniówki. Co ważne, takie sukienki występują w szerokiej gamie kolorystycznej: od pastelowych, przez czerwone, fioletowe i granatowe, aż po czarne. Raczej unika się tu jedynie kolorów nazbyt jaskrawych. Suknie wieczorowe mogą być tradycyjne, dość zabudowane, czy też w modnym ostatnio stylu retro, ale też nowoczesne (wykonane z cekinów, z odważnymi wycięciami). Ich głównym zadaniem jest to, by nosząca je kobieta mogła poczuć się naprawdę wyjątkowo.

Modne suknie wieczorowe

Obecnie najczęściej wybierane są sukienki wieczorowe długie oraz pół-długie, bardzo często z asymetrycznymi wycięciami i na ramiączka. Panie o szczupłej sylwetce, bardzo często decydują się na sukienki koronkowe, natomiast te o nieco pełniejszych kształtach, bardzo lubią modele kopertowe. W tym roku coraz modniejsze stają się trzy fasony sukienek wieczorowych:
– bombka,
– trapez,
– litera A.

Choć „mała czarna” powinna znaleźć się w szafie każdej kobiety, to warto zrobić wszystko, by nie była ona jedynym wyborem na większe wyjścia. Na wyjątkowe wieczory należy poszukać sukienek zmysłowych, które podkreślać będą ramiona, długą szyję, biust, czy też zgrabne nogi. Taka kreacja powinna być dobrze dopasowana, by w ładny sposób zarysowywać sylwetkę. Odważniejsze panie mogą zdecydować się na sukienki ozdobione frędzlami albo z ciekawym, dekoracyjnym tyłem lub też takie z odkrytymi plecami (które świetnie wyszczuplają). Najważniejsze, by wybrać sukienkę, która będzie niepowtarzalna i pozwoli na zabłyśnięcie w towarzystwie.