modne bluzki damskie

Bluzki damskie, a dzisiejsza moda

W dzisiejszych czasach moda, a także indywidualność czasami mają wspólny mianownik, a czasami nie mają ze sobą kompletnie nic wspólnego. Dlatego też można spokojnie zauważyć, że nie ma konkretnych szablonów co do wytycznych w przypadku damskiej odzieży. Oczywiście panują określone trendy, które sprawiają, iż bluzki damskie w konkretnym kroju lub z określonym wzorem pojawiają się częściej w sklepach. Jednak nadal zauważyć można tendencję do wypracowywania swojego stylu przez większość kobiet.

Modny jest nadal styl zwierzęcy. Chociaż najwięcej bluzek z podobiznami tygrysów, wilków, a także innych dzikich zwierząt oblegały sklepy w poprzednich sezonach. W chwili obecnej moda na tegoroczną wiosnę, a w szczególności wakacje, jeszcze się klaruje. Możemy jednak poczuć przedsmak tego co nas czeka. A czeka nas pełne zaskoczenie. Gustując w bluzkach znanych marek, powinniśmy nastawić się na brak wzorów lub ich minimalną ilość. O wiele ważniejszy będzie krój bluzek. Tu będzie szerokie pole do popisu. Modne będą bluzki wykończone kołnierzykiem niemalże pod samą szyją. Taki „sztywny” krój będzie pasował jednocześnie do klasycznej ołówkowej spódniczki do pracy, jak i zarówno do jeansów, na wieczorne wyjście na miasto. Bluzki damskie będą albo dość mocno opięte, albo bardzo luźne. Te luźne jednak będą spięte przy końcówkach rękawów, a także przy kołnierzyku. Kolorami panującymi podczas tego sezonu, będą przede wszystkim czernie, biele, ciemne granaty i zielenie, lub zupełnie odwrotnie pastelowe odcienie różu, błękitu bądź żółtego.
Warto nastawić się na bluzki damskie w wersji koszulowej. Obowiązywały będą różnego rodzaju marszczenia, a także koronkowe wstawki. Będzie to naprawdę ciekawe połączenia delikatnej koronki z dość odważnym krojem bluzki. Zamiast wcześniej pojawiających się motywów zwierzęcych, raczej częściej będziemy mogli zaobserwować czarno-białe kontrowersyjne portrety różnych osób. Niektóre z nich zostaną przełamane kilkoma kolorami. Mogą pojawiać się również skromne motywy kwiatów. Ale nadal wszystko jeszcze przed nami.