Jakie buty damskie są modne?

damskie buty

Żeby określić jakie buty damskie są modne, trzeba najpierw dowiedzieć się na jaką porę roku je potrzebujemy, a następnie na jaką okazję. Wiadomo jest, że nie wybierzemy się w kozakach na wesele, a na kulig nie udamy się w sandałkach.

Możemy zacząć rozwiązania nad modą obuwniczą od początku roku, czyli od zimy. Tutaj przede wszystkim kłaniają się kozaki pod kolano, a także botki za kostkę. Dla kobiet ceniących sobie wygodę – wersja z płaską podeszwą. Natomiast dla kobiet ceniących sobie modę – koniecznie na obcasie. W ty roku modny był średniej wielkości słupek. Czubki kozaków i botek, koniecznie musiały być zaokrąglone. Ważny był także kolor tych butów. Bardzo popularny był butelkowy odcień zieleni, granatowy, ale również wrócono do klasycznej czerni. Najczęściej na nogach pań można było właśnie zauważyć botki za kostkę.
Wraz z przyjściem pierwszych wiosennych dni, które jak wiadomo są jeszcze przemieszane z opadami deszczu, nawet opadami deszczu ze śniegiem, powoli zmieniamy buty damskie zimowe na wiosenne. Ale z zaznaczeniem, na wczesną wiosnę. Kobiety coraz chętniej ubierają półbuty, także z zaokrąglonymi czubkami, w kolorach ziemi, odcieniach czerni, grafitu i niebieskiego. Ale drugą skrajnością spokojnych półbutów są kolorowe kalosze, które są chętnie zakładane gdy tylko pogoda nie dopisuje.
Im robi się cieplej, tym znowu na kobiecą nogę zakładane jest lżejsze obuwie. Do łask ponownie wracają baleriny i różnego rodzaju sandałki z paseczkiem na kostce. Tutaj również istnieje o wiele większe szaleństwo jeśli chodzi o wybór obuwia. Byty damskie mogą być na płaskiej podeszwie, ale kobiety wybierające strój wyjściowy decydują się na szpilki i to z bardzo wysokim obcasem, często zresztą na platformie. Pokazują one prawdziwą kobiecość i z pewnością nieziemsko wydłużają nogi. W ciągu lata wszystko jest dozwolone. Klapki, japonki, sandałki, a nawet jeśli jest chłodniejszy wieczór – botki. Jest to czas na totalny luz w modzie. Warto skomponować jedynie buty do ubioru. Choć niektóre kobiety komponują ubiór do butów. Jesień to powrót do półbutów, a nawet botek za kostek. Podróżniczki chętniej jednak w tym czasie wybierają buty trekkingowe.