Tommy Hilfiger - projekty

Tommy Hilfiger

Charakterystyczne biało-czerwone logo z granatowym paskiem u góry i u dołu znane jest na całym świecie. Ubrania z tym znaczkiem noszą mężczyźni, którzy chcą wyglądać elegancko i z klasą. Projektuje je Tommy Hilfiger, jeden z najbardziej znanych nowojorskich projektantów.
Hilfiger urodził się w 1951 roku w Elmirze, w stanie Nowy Jork, jako jeden z dziewięciorga rodzeństwa. Jego rodzice chcieli, by ich syn był wykształconym człowiekiem – Tommy uczęszczał do miejscowego liceum, ale porzucił naukę w wieku 18 lat, by zająć się sprzedażą ubrań. Ale nie sama sprzedaż była jego marzeniem – Hilfiger chciał zostać projektantem, dlatego też wyjechał z małego rodzinnego miasta do Nowego Jorku, które otwierały drzwi do kariery. Stamtąd przywiózł do Elmiry modne w latach 70-tych dzwony, które sprzedawał w otworzonym przez siebie sklepie, The People’s Place. Gdy jego butik zamknięto, tak jak większość sklepów w Elmirze, Tommy zajął się projektowaniem ubrań do swoich pozostałych sklepów odzieżowych, rozmieszczonych na terenie całego Nowego Jorku. Mimo młodego wieku (miał wtedy zaledwie 25 lat), Hilfiger całkiem nieźle radził sobie na rynku, zaczął także być zauważany przez znanych projektantów (propozycję współpracy składał mu między innymi Calvin Klein).
Obecnie Tommy Hilfiger jest jednym z najbardziej znanych i najlepiej zarabiających projektantów na świecie. Wydaje kilka linii własnych ubrań – „Red Label” to głównie dżinsy, koszule i T-shirty, „Tommy Hilfiger” to najpopularniejsza linia ubrań, sprzedawana w sklepach i butikach Tommy’ego na całym świecie, a „H by Tommy Hilfiger” to ekskluzywna linia, dostępna wyłącznie w butikach Hilfigera. Oprócz tego Tommy projektuje także wyposażenie domu i łazienek oraz perfumy (ma na koncie na przykład zapach True Star, stworzony we współpracy z piosenkarką beyoncee). Wszystko to przynosi mu roczny dochód na poziomie 14,5 milionów dolarów.